Różnica pomiędzy suplementacją naturalną a syntetyczną

Posted By: Człowiek i Natura on May 17, 2011 in 
suplementacja

Przyjmujemy preparaty odżywcze, czyli suplementy, tj. witaminy, minerały, antyoksydanty, kwasy tłuszczowe, aminokwasy itd. Powinniśmy wiedzieć, jaki suplement wybrać i jakie to ma znaczenie dla naszego organizmu. Na rynku jest duży wybór preparatów odżywczych. Czym kierować się przy wyborze?
Wiele osób przy zakupie kieruje się ceną. Niektórzy wybierają najtańsze, sądząc, iż forma suplementu nie ma znaczenia, inni wybierają najdroższe, uważając je za najlepsze. Nie jest to dobre kryterium wyboru.
Zanim zdecydujemy, czym kierować się przy wyborze najlepszych preparatów odżywczych, musimy określić następujące uwarunkowania:

• w jakim celu sięgamy po suplementy;
• w jakiej dawce i formie je kupić;
• jak długo będziemy je zażywać.

W naszym gabinecie polecamy naszym Pacjentom preparaty naturalne. O ich przewadze nad syntetycznymi napisano wiele publikacji. Na konsultacjach oraz naszych cyklicznych bezpłatnych spotkaniach(gdzie i kiedy patrz strona główna)oraz innych artykułach staramy się przedstawić Państwu najważniejsze fakty, świadczące o zaletach naturalnych preparatów odżywczych.
Główne różnice przedstawia poniższa tabela:

Naturalne suplementy
1. Trudna i czasochłonna produkcja – koncentrat, ekstrakt z produktów spożywczych – często wyższa cena
2. Łatwa przyswajalność – dobrze rozpoznawane i wchłaniane przez organizm
3. Brak skutków ubocznych zażywania zaleconych dawek
4. Z uwagi na lepszą przyswajalność stosowane mniejsze dawki

Syntetyczne suplementy
1. Łatwa i szybka produkcja – niższa cena
2. Gorsze przyswajanie
3. Często objawy nietolerancji i liczne skutki uboczne
4. Stosowanie dużych dawek z uwagi na niską przyswajalność

Wybór zawsze należy do Nas jednakże nasza świadomość powinna decydować po jaki suplement sięgniemy, w jakim celu, oraz jak i kiedy będziemy go przyjmować.O  tych i innych zasadach suplementacji i odżywiania informujemy na wcześniej wspomnianych spotkaniach na które gorąco zapraszamy
Dużo więcej informacji oraz przykładów opisanych jest w moich książkach które można zakupić w naszym sklepie internetowym(patrz strona główna-sklep nr.produktu 1032, 1033)

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie bez uprzedniej zgody autora.

USA 

Comments are closed.


Analiza Pierwiastkowa Włosów

Każdy bez względu na swoje miejsce zamieszkania może wykonać badanie Analizy Pierwiastkowej Włosów po szczegółowe informacje proszę dzwonić pod nr.tel. 312.646.8436 lub wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się w stopce naszej strony internetowej

Pytania do “Człowiek i Natura”